Woon jaartje of 18 in Australia. Brisbane/Sydney. Wij zijn van plan om ook toch wel (weer) eens buiten AU te wonen. Sydney is geweldig, maar na een 6 weekse trip terug in Europa, realiseerde me ik dat het toch wel erg mooi is.
Plan is om voor jaar of 2 ofzo weer eens in NL te wonen..
Als ik ooit nog een keer groots verhuis, dan waarschijnlijk Europa. Spanje, Italie misschien, Nederland iets minder.
Maar weet je, ik heb Sydney enorm zien veranderen de laatste 12 jaar, en dan ben ik toch altijd weer blij hier te mogen zijn. Sydney is in veel opzichten een beetje Europees, en dat vind ik geweldig:
- Public transport:
Sydney heeft de laatste 10-15 jaar enorm geinvesteerd in public transport. Een nieuwe metro (with more lines to come), een nieuw light rail network, een compleet vernieuwd Central Station (je kijkt echt je ogen uit, zo mooi is het). Ik kan als public transport fanaticus overal naartoe in Sydney met de trein, metro, light rail, ferry, en dat maakt het leven hier een stuk makkelijker en aangenamer.
- Walkability:
Sydney heeft veel nieuwe pedestrian-friendly areas in the stad aangemaakt en dat maakt de stad als geheel een flink stuk gezelliger, overdag en in de avond. George Street is nu car-free, en het nieuwe Darling Square en Barangaroo zijn ook hartstikke leuk. The Rocks and Circular Quay ook erg pedestrian-friendly, Chinatown, Martin Place, Botanic Garden, noem maar op. Je kunt in de stad nu heerlijk wandelen, een kopje koffie drinken, een hapje eten, en een lekker glas wijn.
- Historie:
Natuurlijk heeft Australie de historie niet die Europa wel heeft, maar als je in Sydney door Martin Place, Phillip St, Macquarie St, Bridge St, York St, Carrington St, The Rocks, Circular Quay, etc. loopt, dan zie je overal prachtige 19e- en begin 20e-eeuwse architectuur. De mix van oude en nieuwe architectuur in Sydney vind ik geweldig en voelt some erg Europees aan.