Going sustainable

Ik zeg niet dat het stikstof probleem onzin is. Te veel stikstof zorgt voor verzuring van de bodem. Een zure bodem is slecht voor de meeste planten.

Het is wel zo dat een deel van de natuur goed groeit van stikstof, kijk bijvoorbeeld naar gras (als je hond op het gras plast, de donkere kring van harder groeiend gras die ontstaat, stikstof) en bramen die doen het juist uitstekend op stikstof. Daarom zie je ook in kunstmesstoffen voor bijvoorbeeld gras zo'n hoog gehalte stikstof.

Het is meer de vraag of ze wel weten wat ze meten. En de vraag of juist de boeren wel het grootste probleem zijn, wat wel geclaimd wordt.

Vergunningen voor co2 uitstoot worden door bedrijven in bijvoorbeeld Brabant, gekocht in Noord Holland. Beetje vreemd niet?? En hoe groter het bedrijf, meer geld, meer vergunningen??
Dat is op papier een schonere werkelijkheid creëren. Klinkt mij vergelijkbaar als een bepaald automerk...iets met software.

Inderdaad andere EU landen als Duitsland doen niet eens stikstof rapportages aan Brussel.

China gaat meer kolencentrales openen of heeft deze al geopend, en stoot in een halve dag al zo gigantisch veel uit dat krijgen wij nooit bij elkaar bespaard.

Nederland zit zo verstrikt in eigen en EU regelgeving, ik vraag me oprecht af of het ooit goedkomt. Zonder dat het de belastingbetaler heel heel heel veel geld gaat kosten.

Ik zeg niet dat het per definitie onzin is, maar het is wel onzin als je bekijkt dat er een landen zijn die schaamteloos smerig produceren, en wat voor bende komt er allemaal in de atmosfeer door alles wat opgeblazen is het laatste jaar, en opnieuw geproduceerd zal moeten worden.

Ik geloof dat Duitsland zich aan dezelfde stikstof regels dient te houden als Nederland omdat dit bepaald is door EU, maar omdat zij een veel lager percentage boeren hebben tov de totale bevolking dit veel makkelijker te realiseren is.

China bouwt kolencentrales, UK bouwt kerncentrales en Duitsland draait weer volop op (vuil) gas, niet zonder reden lijkt me. En inderdaad, zolang er enorm vervuilende landen zijn is het hypocriet om te denken dat wij invloed hebben op enige uitstoot. Misschien een minimaal percentage, maar is dat het waard om alles om zeep te helpen?

Op papier een schonere werkelijkheid creeeren gebeurd al jaren, het is allemaal uit ideologisch perspectief maar men komt er nu wel achter dat er onoverkomelijke obstakels kunnen vormen vanuit praktisch perspectief.

Het is ook typisch westers, we willen alles groen en milieubewust maar we willen geen concessies doen aan onze lifestyle.

Ik ben zelf van mening dat het doordrukken van het hele 'groene' gebeuren op macro niveau zinloos is. Op micro niveau heeft het individu zelf invloed en kan dit invullen op de manier wat past bij hetgeen hij zelf comfortabel is en op die manier zijn bijdrage levert. Al is het het hebben van zonnepanelen of het terugbrengen van lege flessen of het scheiden van afval. Ik denk dat er steeds meer mensen zijn welke beu worden van het opdringen van zaken door de overheid. Stimuleren is goed, maar het slaat steeds verder door naar opdringen naar mijn mening.
 
Hmm… ik (A.) zie het nét even anders.

Om op macro-niveau veranderingen te kunnen bespreken, moet ieder land zijn rol pakken.

Ik vind niet dat we China of India iets kunnen vragen of zelfs eisen, wanneer wij als rijk, Westers land niet onze stinkende best doen om het goede voorbeeld te geven.

En ik denk dat beide acties (vragen en voorbeeld geven) hard nodig zijn.

Daarom vind ik dit draadje ook zo waardevol: het helpt mij mijn best te doen. En ik merk dat dat mensen in mijn omgeving ook inspireert en motiveert.

Hoe meer mensen in NL ervan doordrongen zijn dat we meer kunnen doen, hoe meer we dat van onze politici gaan vragen, hoe meer die geneigd zijn daar met andere EU-lidstaten afspraken over te maken. Ik geloof in zo’n ‘ripple effect’.

Ik las net dat in het noorden van Zweden mogelijk velden met zware metalen gevonden zijn, te gebruiken voor windmolens en batterijen. Hopelijk volgen er meer van zulke vondsten.
 
Last edited:
Ik sluit me volledig aan bij @Arjan&Sytze. Natuurlijk is het voorlopig allemaal gemodder in je eentje, of at least voelt het zo, zolang grote landen nog geilen op, en hun ziel verkocht hebben aan, het bedrijfsleven en hun fossiele brandstoffen, de developing countries de rekening betalen, en rijke mensen zich het NIMBY-effect kunnen veroorloven. Maar de generaties na mij (ik ben zelf net na de babyboomers) slikken dit soort non-argumentatie niet meer. Zij zijn het die met deze planeet verder moeten leven, zijn militant en actiebereid en stemmen met hun voeten. Een belangrijke reden voor mij om Oz citizen te worden was dat ik verplicht werd om te stemmen. En ik heb gestemd op partijen die die verandering actief propageren en najagen. Oz mag wel decades achterlopen, maar als wij dat gezamenlijk niet meer willen, dan zorgen we samen voor die verandering. Om die reden ben ik ook Nederlander gebleven, ik kan nu in 2 landen meehelpen. Ik zal het eindresultaat zelf niet meer meemaken, maar ik stel me op het standpunt dat ik de aarde te leen heb van mijn nakomelingen en dat ik de plicht heb om mij als een goede beheerder te gedragen en zo min mogelijk verdere schade aan te richten. Idealistisch? Zeker. Realistisch? Ook zeker. Elke onwrikbare rots verdwijnt uiteindelijk in het niets als er ieder uur een druppel water op valt.
 
Ha menson!

Even een appreciation post. :)

We zitten in Perth en proberen zaken te regelen. Beetje irritant, want we zitten in een 'loop': voor Medicare hebben we een bankrekening nodig, en voor een bankrekening openen hebben we Medicare nodig. :)

Maargoed... komen we vast wel uit.

Het punt van vandaag was: dit draadje is superbehulpzaam voor onze keuzes!
  • De link https://www.finder.com.au/ bevestigt wat we elders lazen.
  • Bank Australia lijkt een geschikte bank te zijn voor mensen die duurzaamheid hoog in het vaandel hebben.
  • We staan op het punt een SIM te fixen. We mikken nu - met dank aan Finder (en dus: deze thread) - op Felix.
Aanvullende overwegingen zijn altijd welkom.
Maar op zich komen we er wel uit zo.

Fijne dag!
 
Hmm. De bankrekening openen ‘zou’ zonder medicare moeten kunnen? (note; mijn info is 8 jaar oud en het geheugen is wispelturig)

Bedoel je wellicht dat je Medicare nodig hebt om voldoende punten te scoren voor de ID voor de bank?
 
Ik had destijds ook geen Medicare nodig voor het openen van een bankrekening. Meestal kom je wel aan je 100 punten door paspoort, rijbewijs en bankkaarten te laten zien.
 
Hmm. De bankrekening openen ‘zou’ zonder medicare moeten kunnen? (note; mijn info is 8 jaar oud en het geheugen is wispelturig)

Bedoel je wellicht dat je Medicare nodig hebt om voldoende punten te scoren voor de ID voor de bank?
Ja wat jij zei. Voldoende bewijs van onze identiteit.
 
Ik had destijds ook geen Medicare nodig voor het openen van een bankrekening. Meestal kom je wel aan je 100 punten door paspoort, rijbewijs en bankkaarten te laten zien.
Top! Dat is goed om te lezen.

Helaas heeft Bank Australia geen kantoor waar we binnen kunnen lopen. Maar digitaal is ook vast e.e.a te regelen. Thanks! :)
 
Is dit alleen maar gaande in Melbourne, of zien anderen elders dit Amerikaanse energieslurpend monster ook steeds vaker? Zelfs in dit cunt hole struikelen we erover :rolleyes:.

Je ziet ze hier ook steeds meer. Caravans worden zo groot dat je ze met Land Cruisers en dergelijke bijna niet meer veilig kunt trekken. Dat is 1 reden. De andere reden is: 'Just because we can' denk ik?

 
Zat laatst door mijn superfund data te scrollen (Australian Ethical) en zag dat ze nog steeds Tesla in de portfolio hadden zitten. Ik begrijp waarom het er ooit ingekomen is. Tesla heeft tenslotte EV's wel echt op de kaart gezet. Maar de core missie van Tesla lijkt wat..... veranderd en die van de CEO zeker.

Dus een mailtje aan gewaagd, met de vraag waarom ze nog een onethisch handelend bedrijf/CEO in de portfolio hebben zitten. Waarschijnlijk was ik niet de enige want had binnen een dag een op zich goed maar toch wat schuren antwoord waarom het er nu nog in zat. Een paar weken later kwam deze opvolg email: (waarin men aangeeft Tesla geschrapt te hebben)

Screenshot 2025-05-31 at 21.14.33.png

Dit is natuurlijk niet vanwege dat ene mailtje van die meneer in QLD. Maar toch goed dat ze het iig even laten weten (en goed dat ze het doen)
 
Last edited:
Alweer ruim een jaar geleden dat dit thread voor het laatst is geüpdate. Ik zal ook even mijn bijdrage doen. Het lijkt me moeilijk... om in Australië duurzaam te leven. Natuurlijk, zonnepanelen helpen in de energie opbrengst en van wat ik heb begrepen zijn in Australië ook 'buurtbatterijen' populair. Echter, die werken ook maar tot op zekere hoogte. Elektrisch rijden... is aan te raden maar... het probleem kan wel zijn dat de afstanden heel groot zijn. Is het bijvoorbeeld mogelijk om vanuit Perth naar Adelaide of naar Darwin volledig elektrisch te rijden?
Wat dat betreft is het waarschijnlijk nog het beste om met een plug-in hybrid te rijden. Laden zodra het kan, altijd op benzine kunnen rijden. En het verbruik... is niet zoals sommige mensen zeggen 1/10. Nee, het is veel minder.
Zoals bekend bij sommige van jullie heb ik wel een Australisch verleden (2006-2010) en woon ik momenteel in IJsland. Hier in IJsland is duurzaam leven een stuk makkelijker. De energie en warmtevoorzieningen zijn hier al Co2 neutraal, verwarming op natuurlijk warm water en elektriciteit op waterkracht. Verder is het snellaad netwerk hier behoorlijk groot maar moeten er nog wel voorzieningen komen in het binnenland waar dus ook niemand woont en waar alleen in het zomerseizoen de wegen open zijn.

Maar ik neem aan dat in Australië een laadinrichting in de garage tot de mogelijkheden behoord want dat is tegenwoordig wel... vrij normaal dat mensen dat willen hebben of mogen laten installeren van een eventuele verhuurder.

Verder, ja... het is uiteraard goed om:
1) Zo min mogelijk het vliegtuig te pakken
2) Zo min mogelijk vlees / vis te eten en de vervanger in de supermarkt te kopen
3) Zoals genoemd in een elektrische auto te rijden of als dat niet mogelijk is... een plug-in hybrid
4) Zo min mogelijk te kopen / 2e hands spullen kopen

En om met de eerste te beginnen... ja, ik ga in 2028 naar Australië toe. Dat betekend een pauze van.... 8 jaar (laatste vliegvakantie naar Nieuw Zeeland / subantarctische eilanden was in 2020). Zou iedereen eens in de 8 jaar vliegen... nou dat betekend een krimp van de luchtvaart van 87-95%... dat is eigenlijk zoals ik het zou willen hebben.
 
En om met de eerste te beginnen... ja, ik ga in 2028 naar Australië toe. Dat betekend een pauze van.... 8 jaar (laatste vliegvakantie naar Nieuw Zeeland / subantarctische eilanden was in 2020). Zou iedereen eens in de 8 jaar vliegen... nou dat betekend een krimp van de luchtvaart van 87-95%... dat is eigenlijk zoals ik het zou willen hebben.
Electrisch vliegen is nog even weg volgens mij ;) Maar wie weet ooit!
 
Back
Top